Vinařství Kněží hora s.r.o.

"Víno se pije na radost, nikoliv na smutek."

Víno je symbol moudrosti a věčného mládí. Víno, to je veselost, láska a radost, která je podstatou lidského bytí. Povzbuzuje náladu a nabíjí energií. Vyžaduje mnoho času, úsilí a energie, než se připraví a skončí v lahvi. Stejně tak potřebuje čas i samotné pití vína, abychom ocenili jeho individuální charakter do poslední kapky.

Říká se, že víno je společenská záležitost a člověk nemá pít sám. Nejdůležitější ale je, vnímat víno jako něco, co mi přináší velkou rozmanitost vůní, chutí, možnost společenského setkávání a nebo klidného rozjímání.

Vlajková loď

Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Rulandské modré, Johanniter, Hibernal.

Profilační odrůdy

Ryzlink rýnský, Rulandské bílé.

Úspěchy vinařství

Salon vín ČR: zlaté medaile v roč. '19, '22, '23, '24; Grand Prix Vinex: Vítěz kategorie červených vín 2023, Národní vítěz 2024; Oenoforum: Champion - vítěz kategorie 2022; Champion- vítěz kategorie bílých vín a nejlepší RV 2023 a vítěz kategorie červených vín 2024; Decanter London ocenění 2023; Parlamentní víno 2022; Víno Jihomoravského kraje 2018, 2023; Valtické vinné trhy, Prague Wine Trophy a další.

Vinařství Kněží hora s.r.o.

Tyršova 1619, 696 81 Bzenec
Mobil: +420 739 019 120